Dożynki Prezydenckie w Spale. Wystąpi zespół IRA

10 i 11 września br. odbędą się tradycyjne Dożynki Prezydenckie w Spale, w których udział weźmie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z Małżonką.

Dożynki 2015

Dwudniowym uroczystościom towarzyszyć będzie szereg atrakcji m.in.: Konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy o Nagrodę Prezydenta, występy zespołów ludowych i gwiazd, a także kiermasze, zabawy dla dzieci oraz Miasteczko Regionów.

Historia tego wydarzenia sięga okresu międzywojennego. Po raz pierwszy Starosta dożynek złożył życzenia gospodarzowi, Prezydentowi RP Ignacemu Mościckiemu w Spale w 1927 r., rozpoczynając w ten sposób korowód dożynkowy. Od 2000 roku Dożynki świętowali w Spale Prezydenci: Aleksander Kwaśniewski, śp. Lech Kaczyński, Bronisław Komorowski, a obecnie Prezydent Andrzej Duda.

W Wolnej Polsce spotkamy się na Dożynkach Prezydenckich w Spale po raz czternasty, by wyrazić wdzięczność wszystkim rolnikom za ciężką pracę i zbiór plonów. Święto Dziękczynienia za dary ziemi to także nadzieja na doczekanie w dostatku do następnych plonów.

Główna część uroczystości, w której udział weźmie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z Małżonką, rozpocznie się w niedzielę 11 września uroczystą Mszą św. w Kaplicy Polowej AK. Po Mszy św. korowód dożynkowy przejdzie z kaplicy na stadion Centralnego Ośrodka Sportu, gdzie odbędzie się Ceremoniał Dożynkowy.

Informacje na temat tegorocznego konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy o Nagrodę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej można znaleźć w tym miejscu.

Program Dożynek Prezydenckich 2016

Sobota, 10 września 2016 roku:

Teren Centralnego Ośrodka Sportu

12.00 - 18.00 Miasteczko Regionów

Kraina Zabaw dla dzieci

Kiermasz tradycyjnych specjałów

Występy zespołów ludowych

14.30 - 16.30 Konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy o nagrodę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Centrum Spały

12.00 - 18.00 Stoiska promocyjne gmin Powiatu Tomaszowskiego oraz sponsorów

Niedziela, 11 września 2016 r.

Teren Centralnego Ośrodka Sportu

12.00 - 18.00 Miasteczko Regionów

Kraina Zabaw dla dzieci

Kiermasz tradycyjnych specjałów