Koszykarze „Czternastki” w finale województwa

Zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 14 awansowali do finału "Olimpiady młodzieży" w województwie łódzkim. Półfinał odbył się w Szkole Podstawowej nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim.

FOTO\

2 kwietnia w hali sportowej „Siódemki” rozegrano półfinał mistrzostw województwa łódzkiego w koszykówce chłopców. Do zawodów awansowały trzy zespołu: Zespół Prywatnych Szkół w Opocznie, Szkoła Podstawowa w Wiśniowej Górze i Szkoła Podstawowa nr 14 w Tomaszowie Mazowieckim.

Mecze półfinałowe rozegrano systemem „każdy z każdym”. Koszykarze z „Czternastki” w pierwszym spotkaniu zmierzyli się z zespołem z Opoczna. Opocznianie postawili wysoko poprzeczkę, kilkakrotnie celnie rzucając za trzy punkty. Tylko dobra gra w obronie spowodowała że tomaszowianie pokonali Zespół Prywatnych Szkół w Opocznie 47 do 28. W drugim meczu koszykarze z „Czternastki” zmierzyli się zespołem z Wiśniowej Góry. Poprawna gra w obronie zapewniła gospodarzom zwycięstwo 51 do 27 oraz awans do finału województwa.

Skład zespołu: Wojciechowski Jakub, Wojciechowski Miron, Gąsecki Szymon, Hubert Banaszczak, Kacper Banaszczak, Alan Swarbuła, Norbert Kosiacki, Aleksander Koszel, Piotr Małagowski, Dawid Pietraszek, Patryk Skoneczny, Adrian Szubka. Szkoleniowcem zespołu jest Agnieszka Wiktorowicz, a dyrektorem szkoły Sławomir Żegota.

Turniej finałowy odbędzie się 24 kwietnia w Pabianicach.