Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Występ kręglarskiej młodzieży we Wronkach

XXXIII Ogólnopolski Turniej o Puchar Wronek rozgrywany jako 5 edycja Młodzieżowego Grand Prix Polski młodzików i juniorów młodszych odbył się 20-24 lutego br.,na kręgielni we Wronkach. Klub Sportowy Pilica reprezentowało 16 zawodników.

zawody klęglarskie we Wronkach

Najlepiej spisały się młodziczki, z których 3 dostały się do 6-cio osobowego finału. Karolina Wołczyk z nowym rekordem życiowym 551 zajęła w kwalifikacjach 1 miejsce, Małgorzata Kompa 3 i Aleksandra Przybyła 5. W finale Wołczyk zagrała gorzej 517 i ostatecznie z wynikiem łącznym 1068 zajęła 2 miejsce za Veroniką Kabrtovą z SKK Nachod Czechy, Kompa w finale uzyskała 523 i z wynikiem 1034 utrzymała 3 pozycję, a kompletnie nie udał się finałowy start Przybyle 447, która z wynikiem 957 zajęła ostatecznie 6 miejsce. W Grand Prix liczą się tylko zawodnicy z Polski i w tej edycji Wołczyk zajęła 1 miejsce, Kompa 2, a Przybyła 4.

Bardzo dobrze spisał się nasz junior młodszy Szymon Kosz, który w kwalifikacjach ukulał 574 kręgle i do finału wszedł na 2 pozycji, w finale uzyskał 542 i z wynikiem 1116 zajął 3 miejsce za Jakubem Cwojdzińskim OSiR-Vector Tarnowo Podgórne, który z nowym rekordem życiowym 644 w kwalifikacjach osiągnął wynik 1217 i Jakubem Kląskałą z KK Dziewiątka-Amica Wronki 1130.

Pozostałe miejsca naszych zawodników to: młodziczki - Oliwia Mąkola 10, Aleksandra Skoneczna 11, Kinga Klimek 12, Kornelia Kujda 14, Julia Karp 18, młodzicy - Maciej Wojtaszek 11, Norbert Kolecki 17, juniorki młodsze - Katarzyna Paduszyńska 18, Daria Zdulska 24, junior młodszy Dawid Adamski 15.

Zawodnicy i trenerzy bardzo dziękują sponsorom dzięki którym wyjazd był możliwy.

Źródło: Tomasz Cichowski