Dzień Ziemi w SP nr 6

W tym roku 22 kwietnia- Światowy Dzień Ziemi przypadł w sobotę, ale Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 podejmowali różne aktywności przez cały tydzień, aby zwrócić uwagę na palące problemy naszej planety. Przypadający 22 kwietnia Światowy Dzień Ziemi świętowali pod hasłem „Splątani ze światem- cała szkoła i okolica na rzecz środowiska".

Na dobry początek wszyscy uczniowie ubrali się w kolory Ziemi - niebieski oraz zielony. Uczniowie klas szóstych wzięli udział w dwóch webinarach organizowanych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej „Ziemia jako ekosystem społeczno-przyrodniczy” i „Cała szkoła (i okolica) na rzecz środowiska”. Po wysłuchaniu wykładów zastanawiali się, jak każdy z nas na co dzień może dbać o wspólny dobrostan na naszej planecie.

Szóstoklasiści wykonywali też leporello na temat ginących gatunków ptaków, a uczniowie klas piątych ukwiecali szkołę kwiatami w doniczkach z odpadów.

Klasy czwarte i zerówka uczyły się segregować śmieci i próbowały dać im drugie życie biorąc udział w konkursie „ Coś z niczego- zamień śmieci w coś dobrego”. Prace, które stworzyli były imponujące. Klasa siódma i ósme dyskutowały na temat bioróżnorodności i wykonały las w słoiku. Wybór najlepszej pracy był bardzo trudny.

Natomiast uczniowie klas I- III rozmawiali na temat działań ekologicznych na rzecz naszej planety i wykonali piękne plakaty.