Komunikacja miejska podczas Biegu Malinowskiego w niedzielę – 4 września 2022 r.

W związku z organizacją 41. Biegu im. Bronisława Malinowskiego w rejonie centrum w niedzielę 4 września 2022 r. w godz. 9 – 11.40 wystąpią utrudnienia w ruchu autobusów przejeżdżających przez plac Kościuszki.

Nieczynne będą przystanki przy ulicach: pl. Kościuszki, Piłsudskiego, Legionów, Jana Pawła II, Zielona, Podleśna, Smugowa, Graniczna, Dąbrowska. Autobusy zostaną skierowane na trasy objazdowe. Dla linii z przejazdem przez pl. Kościuszki wyznaczono przystanki zastępcze przy ulicach: Św. Antoniego, W. Panfil, Barlickiego, Mościckiego (szczegóły poniżej).

W czasie objazdu nie będą wykonywane wyznaczone kursy linii nr 2 i 45.

Trasy objazdowe MZK na czas biegu dla linii nr:

1

Dąbrowska – Zielona – Podleśna – Jana Pawła II – Graniczna - św. Antoniego - dalej b/z , nie obsługiwane przystanki na trasie: Jana Pawła II – Stolarska, pl. Kościuszki – Centrum, Rolna, św. Antoniego - PSS Społem, św. Antoniego - Park Rodego.

- z Dąbrowskiej godz.: 9:08,

- kurs z dworca z godz.: 11:20 opóźniony na 11:28 – przejazd stałą trasą.

2

- kursy godz.: 9:20 z dworca, godz.: 9,49, 11:19 ze Swolszewic Małych, kurs pl. Kościuszki – Swolszewice godz.: 10:59 zawieszone,

- kurs z pl. Kościuszki do dworca z godz.: 11:08 rozpocznie się od przystanku Konstytucji 3 Maja – Warszawska.

3

Ludwików – Białobrzeska – Mireckiego – Zacisze – Mazowiecka – św. Antoniego – Warszawska – Barlickiego – przy otwartym przejeździe skrzyżowania ulic Legionów i Farbiarska dalszy przejazd: Legionów – Farbiarska – Hallera – Mostowa, (nie obsługiwane przystanki: pl. Kościuszki, Piłsudskiego, Legionów - szkoła),

– przy zamkniętym przejeździe przez skrzyżowanie ulic Legionów i Farbiarska: od Barlickiego przejazd ulicami: E. Orzeszkowej, Zawadzka do Mostowej (pętla),trasa objazdowa dotyczy kursów:

- z pętli Jana godz.: 9:53 i 10:48,

- z Mostowej godz.: 10:19 i 11:16,

- kurs z Plac Kościuszki - Centrum o godz.: 9:03 – przystanek początkowy św. Antoniego - PSS Społem.

4

Zawadzka – Dzieci Polskich – Warszawska – św. Antoniego – Wandy Panfil (autobus zawraca na stacji paliw LOTOS Optima, na stacji nie ma przystanku) – św. Antoniego – Brzustówka (nie obsługiwane przystanki: pl. Kościuszki, Piłsudskiego, Jana Pawła II).

- z Zawadzkiej godz.: 9:01, 10:06. 11:06,

- z Brzustówki godz.: 8:50, 9:38, 10:38.

5

Zaborów – Ujezdzka – Warszawska – św. Antoniego do Ronda Olimpijczyków – nie obsługiwane przystanki przy: pl. Kościuszki, Piłsudskiego, Legionów, Dąbrowska, Dąbrowa).

- z Zaborowa godz.: 9:12,

- kurs o godz.: 10:26 – przystanek początkowy: Warszawska - Konstytucji 3 Maja – dalej stałą trasą do Zaborowa,

- kurs z Dąbrowy godz.: 8:43 – przejazd od Legionów przez Barlickiego – od Warszawskiej stałą trasą do Zaborowa,

- kursy z Dąbrowy godz.: 9:40, 11:27 – przystanek początkowy: Św. Antoniego DH Tomasz, odjazd o godz.: 9:49 i 11:35,

- kurs z Zaborowa godz.: 10:48 opóźniony na 10:53 trasa przejazdu: Zaborów – Ujezdzka – Warszawska –do Konstytucji 3 Maja - Warszawska – nie obsługiwane przystanki przy: pl. Kościuszki, W-ska Galeria, - przystanek końcowy Konstytucji 3 Maja – Warszawska.

7

Dworzec – Główna – Warszawska – św. Antoniego – Wandy Panfil przystanek końcowy (autobus zawraca na stacji paliw LOTOS Optima) - nie obsługiwane przystanki: pl. Kościuszki, Piłsudskiego, Legionów, Zielona, Jana Pawła II, Graniczna, Smugowa.

– z dworca godz.: 9:35, 10:38,

- ze Smugowej godz.: 10:07, 11:07,

– odjazdy z przystanku przy Wandy Panfil - Agatowa będą opóźnione w stosunku do odjazdu ze Smugowej o 6 minut .

33

Św. Antoniego (przystanek początkowy św. Antoniego – DH Tomasz) – Barlickiego – Farbiarska – do Mostowej (Niebrowa), nie obsługiwane przystanki przy: pl. Kościuszki, Piłsudskiego.

– z pl. Kościuszki godz.: 9:28 i 11:30,

– z Niebrowa godz.: 9:40,

- kursy z Chorzęcina godz.: 8:40 i 10:25 do Farbiarskiej stałą trasą dalej: Legionów , Barlickiego – przystanek końcowy św. Antoniego - PSS Społem.

Uwaga – dla kursu z godz.: 10:25 – przystanek końcowy Barlickiego – Galeria.

34

Prez. Mościckiego (przystanek początkowy prez. Mościckiego - Urząd Miasta), dalej stałą trasą do Cekanowa.

Trasa objazdowa dotyczy kursów:

– z pl. Kościuszki godz.: 10:21 –przystanek początkowy prez. Mościckiego - Urząd Miasta.

35

Św. Antoniego (przystanek początkowy św. Antoniego -DH Tomasz), dalej stałą trasą do Glinnika.

Trasa objazdowa dotyczy kursów:

– z pl. Kościuszki godz.: 10:10 – przystanek początkowy: św. Antoniego – DH Tomasz,

– z Glinnika JW godz.: 8:20 – przystanek końcowy: prez. Mościckiego - Urząd Gminy,

– z Glinnika JW godz.: 10:40 – przystanek końcowy: św. Antoniego - PSS Społem.

37

Prez. Mościckiego (przystanek początkowy Prez. Mościckiego - Urząd Gminy).

- z pl. Kościuszki godz.: 8:59,

- kurs z Ciebłowic II o godz. 9:27 skrócony do przystanku prez. Mościckiego – Bank.

39

Barlickiego (przystanek początkowy tymczasowy Barlickiego – Warszawska) – od E. Orzeszkowej stałą trasą do Chorzęcina.

– z pl. Kościuszki godz.: 9:42 do Chorzęcina,

– kursy z Chorzęcina godz.: 8:47, 10:12 przejazd ul. Orzeszkowej, Barlickiego, przystanek końcowy Św. Antoniego PSS Społem.

45

Kursy zawieszone: z pl. Kościuszki do Jadwigowa godz.: 10:50, z Jadwigowa do Dąbrowy godz.: 11:16.

Linie Nr 6, 8, 9, 40 – posiadające kursy w godzinach biegów kursują stałymi trasami.

Przepraszamy za utrudnienia.
Źródło: MZK w Tomaszowie Mazowieckim