Nowe zasady bezpieczeństwa – rząd wprowadza nowe ograniczenia

Podczas czwartkowej konferencji prasowej, premier Mateusz Morawiecki ogłosił kolejne ograniczenia.

EDUKACJA, KULTURA, SPORT

- Klasy 1-3 w szkołach podstawowych – nauka zdalna (od 9 listopada do 29 listopada)

- Przedłużenie nauki zdalnej w klasach 4-8 szkół  podstawowych i ponadpodstawowych (do 29 listopada)

- Szkoły wyższe i ponadpodstawowe w trybie zdalnej

- Wydarzenia sportowe bez udziału publiczności

- Zawieszona działalność basenów, aquaparków, siłowni

ŻYCIE SPOŁECZNE

- Zamknięte placówki kultury – Teatry, kina, muzea, galerie sztuki, domy kultury, ogniska muzyczne etc. do 29 listopada

- Kościoły – 1 osoba/15m2 do 29 listopada

- W godzinach 8-16 od poniedziałku do piątku przemieszczanie się osób do 16 r ż. pod opieką dorosłego

- Ograniczenie zgromadzeń publicznych do max. 5 osób

- Zakaz organizowania spotkań i imprez

- Zalecenie ograniczenia przemieszczania się osób 70+ (z wyjątkiem obowiązków zawodowych i zaspokajania niezbędnych potrzeb życia codziennego oraz sprawowania lub uczestniczenia w sprawowaniu kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych.

GOSPODARKA

- Zamknięcie sklepów w galeriach handlowych (otwarte pozostają sklepy: z artykułami spożywczymi, kosmetycznymi, toaletowymi oraz środkami czystości, wyborami medycznymi i farmaceutycznymi, artykułami remontowo-budowlanymi, artykułami dla zwierząt, prasą oraz usługi)

- Pozostały handel: w sklepach do 100m2 – 1 os/10m2, a sklepach powyżej 100m2 1 os/15m2 do 29 listopada

- Hotele dostępne tylko dla gości przebywających w podróży służbowej do 29 listopada