„Wygrajmy ze smogiem” w SP nr 6

Szkoła Podstawowa nr 6 znalazła się w gronie 100 placówek w Polsce, w których został zamontowany darmowy zestaw do pomiaru smogu - czujnik pyłów oraz monitor wyświetlający odczyty pomiarów, co stanowić będzie dodatkowe narzędzie edukacji ekologicznej.

Placówka przystąpiła w bieżącym roku szkolnym do projektu „Wygrajmy ze smogiem”. Celem projektu jest budowanie świadomości ekologicznej wśród dzieci i ich rodzin oraz kształtowanie postawy odpowiedzialności za najbliższe otoczenie.

Wszyscy znamy pojęcie „smogu” i wiemy o jego negatywnym wpływie na zdrowie człowieka, ale teraz optycznie będzie można zaobserwować, co dzieje się w powietrzu w otoczeniu szkoły.