Za nami XIV Piknik „Lokalni Niebanalni”

XIV edycja Pikniku Organizacji Pozarządowych Lokalni Niebanalni ph. Jak za dawnych lat” już za nami! Tegoroczny Piknik rozpoczął się występem grupy PRO DEMO, WOKALNI MCK, oraz zespół JAN SEBASTIAN GACH, a gwiazdą wieczoru był zespół LADY PANK. W trakcie imprezy, na TOMASZOWSKICH BŁONIACH zaprezentowało się blisko 30 stowarzyszeń, fundacji, podmiotów działalności pożytku publicznego oraz nieformalnych grup inicjatyw lokalnych prowadzących działalność na terenie naszego miasta.

Piknikowi towarzyszyły działania około sceniczne:

- „PRL story” - zabawa w klimatach peerelowskich,
- stoisko Miejskiego Centrum Kultury,
- turniej mini siatkówki przygotowany przez UKS Trzynastka -Joker,
- turniej koszykówki przygotowany przez MUKS King,
- stoisko promujące akcję szczepień,
- stoisko spisu powszechnego ludności i mieszkań 2021.

W czasie imprezy przeprowadzono zbiórkę publiczną na terapię genową dla Zosi Bigos chorej na SMA 1.

W trakcie pikniku rozstrzygnięty został Konkurs Kreatywności Społecznej LOKALNI NIEBANALNI. W kategorii „Inicjatywa społeczna 2021” nagrodę otrzymało Stowarzyszenie Abstynenckie „AZYL” za inicjatywę: „Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego” (organizację biegu pomimo trudnego czasu pandemii koronawirusa COVID-19).

Bieg odbył się w dniu 6 września 2020 roku na terenie miasta Tomaszowa Mazowieckiego. Stowarzyszenie Abstynenckie „Azyl” popularyzuje bieganie jako powszechnie dostępną formę profilaktyki, rekreacji oraz zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Nagroda jest podziękowaniem dla organizatorów za ich gotowość i chęć wsparcia tej pięknej inicjatywy, a także za wkład i trud włożony w pracę społeczną na rzecz naszego Miasta.

W kategorii „Animator społeczny 2021” nagrodzono Pana Janusza Dziubałtowskiego.

Janusz Dziubałtowski jest wyjątkowo zaangażowany w tworzenie spektakli skierowanych do społeczeństwa naszego miasta w celu uświadomienia tragicznych skutków poddania się wszelkim uzależnieniom. Najbardziej wyrazistym przykładem jego zaangażowania w pomoc potrzebującym są cykliczne spektakle w wykonaniu Młodzieżowego Teatru ds. Ciężkich. Zespół amatorskich wykonawców pracuje wg scenariusza Pana Janusza. Pan Janusz prowadził warsztaty teatralne dla seniorów w okresie lipiec 2020 – maj 2021 oraz warsztaty profilaktyczne dla dzieci i młodzieży w ramach akcji wakacyjnej. Jest również członkiem Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego piątej kadencji.

Wykaz organizacji uczestniczących w tegorocznym Pikniku Organizacji Pozarządowych:

1. Abstynenckie Stowarzyszenie Klubu Wzajemnej Pomocy „ALA”,
2. UKS „13 Joker” Glinka Academy,
3. Szlachetna Paczka,
4. Tomaszowski Uniwersytet Trzeciego Wieku,
5. Tomaszowskie Stowarzyszenie AMAZONEK,
6. Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło Miejskie Nr 2,
7. Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Oddział Miejsko – Powiatowy,
8. Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Rodzin Dzieci i Osób Niepełnosprawnych,
9. Klub Seniora „Słoneczna Jedynka”,
10. Stowarzyszenie Absolutna Bliskość w Tomaszowie Mazowieckim,
11. Jednostka Strzelecka 1002 Związek Strzelecki STRZELEC,
12. Ochotnicza Straż Pożarna – Ludwików,
13. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci,
14. Ochotnicza Straż Pożarna w Tomaszowie Maz.,
15. Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim.
16. Polski Związek Niewidomych,
17. Fundacja Widzieć Więcej,
18. Stowarzyszenie Abstynenckie „AZYL”,
19. MUKS „King”,
20. Fundacja „NSJ Rodzina”,
21. Fundacja NU-MED,
22. Ochotnicza Straż Pożarna – Białobrzegi,
23. WOPR Tomaszów Mazowiecki,
24. Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych,
25. Ognisko TKKF ZNP w Tomaszowie Maz.,
26. Zespół Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim,
27. Chorągiew Łódzka ZHP Hufiec Tomaszów Maz.

Dziękujemy Panu Januszowi Dziubałtowskiemu za prowadzenie imprezy, wszystkim organizacjom za współudział oraz za pomoc w organizacji Pikniku w szczególności pracownikom Areny Lodowej, pracownikom ZDIUM-u, MCK-u i wolontariuszom, OSP Tomaszów Mazowiecki, a za bezpieczeństwo służbom Straży Miejskiej, Straży Pożarnej i Policji.

(Fot. Dariusz Kwapisiewicz)