• Data opublikowania: 2016-09-05

„Projekt z ZUS” i „Lekcje z ZUS”

Oddział ZUS w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne do udziału
w „Projekcie z ZUS” i projekcie edukacyjnym „Lekcje z ZUS” kończącego się Olimpiadą Wiedzy
o ubezpieczeniach społecznych pn. ”Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Grafika ilusytrująca informację

„Projekt z ZUS” kierowany jest do uczniów gimnazjów, którzy mogą niebawem wkroczyć na rynek pracy. Niestety praktyczne i podstawowe zagadnienia dotyczące wiedzy o ubezpieczeniach społecznych nie są uwzględnione w programie edukacyjnym, a młodzież powinna wiedzieć dlaczego warto podlegać ubezpieczeniom społecznym i na jakie świadczenia może liczyć w zamian za opłacanie składek. Stąd pomysł ZUS na popularyzację wiedzy z zakresu ubezpieczeń społecznych w gimnazjach poprzez przeprowadzenie jednej lekcji dla uczniów. Projekt może być prowadzony przez cały rok, we wszystkich szkołach, które się do niego zgłoszą.

„Lekcje z ZUS” to program edukacyjny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych kończący się Olimpiadą Wiedzy o ubezpieczeniach społecznych pn. „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Zgłoszenia do udziału w Olimpiadzie przyjmowane są do 14 listopada a pierwszy, szkolny etap Olimpiady będzie miał miejsce 29 listopada..

Celem „Lekcji z ZUS” jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W ramach 4 lekcji uczniowie poznają krótką historię kształtowania się ubezpieczeń społecznych, dowiedzą jakie świadczenia wypłaca ZUS ubezpieczonym, od czego zależy wysokość emerytury oraz jak założyć firmę i korzystać z Platformy Usług Elektronicznych ZUS.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotował w ramach obu projektów nieodpłatne materiały multimedialne, scenariusze lekcji oraz zeszyty dla nauczycieli i uczniów. Dla nauczycieli prowadzących zajęcia w szkołach
w ramach obu projektów ZUS proponuje  bezpłatne szkolenie, kończące się wydaniem stosownego zaświadczenia.

Więcej informacji na temat projektów oraz Regulamin Olimpiady można znaleźć na stronie www.zus.pl/LekcjezZUs. Na stronie znajdują się także materiały do pobrania w wersji elektronicznej.

W sprawie udziału w projektach proszę kontaktować się drogą elektroniczną, telefonicznie lub pocztą tradycyjną, na adres: Marta.Markun@zus.pl; tel. 44 726 36 00 wew.518, Oddział ZUS w Tomaszowie Mazowieckim, ul. Prezydenta Ignacego Mościckiego 40/42 pok. 329, 97-200 Tomaszów Mazowiecki.