Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


4 mln z rezerwy rządowej na modernizację tomaszowskiego stadionu

Ponad 4 mln zł na przebudowę obiektu sportowego przy ul. Nowowiejskiej etap I trafi do Urzędu Miasta. Środki pochodzą z rezerwy celowej budżetu Państwa.


- Zgodnie z obietnicą sukcesywnie modernizujemy infrastrukturę sportową w Tomaszowie Mazowieckim. Tym razem pozyskaliśmy środki z rezerwy rządowej na modernizacje miejskiego stadionu. Dziękuję premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, jego niedawna wizyta w Tomaszowie jak widać była owocna. Dziękuję też za wsparcie w tym temacie parlamentarzystom: senatorowi Rafałowi Ambrozikowi oraz posłowi Grzegorzowi Lorkowi – mówi Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego.

W I etapie wykonana zostanie bieżnia lekkoatletyczna, przyłącza, renowacja boiska piłkarskiego wraz z nawodnieniem i drenażem, oświetlenie obiektu, strefy dla dyscyplin lekkoatletycznych (skocznie, rzutnie), bieżnia rozgrzewkowa, ogrodzenie, telebim, systemy dostępowe, sieć energetyczna, odwodnienie bieżni wraz z przepompownią wód deszczowych, przyłącza wodociągowe do boiska piłkarskiego, sieć teletechniczna. Bieżnia będzie wykonana w technologii poliuretanowej. Będzie to 6 torowa bieżnia, 400 metrowa. Obiekt będzie docelowo posiadał kategorię IVB.


Następnym planowanym etapem jest budowa budynku administracyjno-szatniowego zlokalizowanego od ul. Nowowiejskiej wraz z zadaszoną trybuną, a kolejnym przebudowa budynku wraz z rozbudową hali sportowej.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij