Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


400 tys. złotych na rewitalizację Pałacu Rodego

Miasto pozyskało 400 000, 00 złotych na rewitalizację Pałacu dr. Jana Serafina Rodego, obecnej siedziby Urzędu Stanu Cywilnego.- Miasto jest właścicielem Pałacu Rodego, dlatego możemy w niego inwestować i kiedy tylko to możliwe sięgamy po środki zewnętrzne na takie cele. Mnie osobiście łamie się serce, gdy widzę niszczejące zabytki w prywatnych rękach. Na szczęście są też podmioty prywatne, które dbają o nasze zabytki. Dobrym tego przykładem jest willa Landsberga przy ul. Konstytucji 3 Maja – mówi prezydent Marcin Witko.

Za pozyskane środki zostanie m.in. przeprowadzona termomodernizacja budynku, remont elewacji, remont pomieszczeń administracyjnych, wymiana instalacji c.o., założona klimatyzacja oraz zagospodarowana zieleń wokół pałacu (powstanie także nowy skwer). A wszystko to pod okiem konserwatora, stosowne zgody i pozwolenia zostały już uzyskane. Środki pochodzą z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

Projekt pałacyku/willi wykonał R. Sokołowski. Budynek został wzniesiony w 1903 roku (niektóre źródła podają także późniejszą datę). Mieszkał w nim dr Jan Rode, założyciel szpitala tomaszowskiego, lekarz i znany filantrop. Obecnie jest siedzibę Urzędu Stanu Cywilnego. Pałacyk został zbudowany w stylu eklektycznym z przewagą elementów neoklasycystycznych

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij