Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Dzieci rywalizowały w turnieju piłkarskim

W hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4. Szkoły Podstawowej nr 1 im. Aleksandra Kamińskiego odbył się turniej piłkarski Budar Cup 2024 dla dzieci z rocznika 2014. W zawodach wzięło udział 12 zespołów, a zawodnicy oprócz sportowej rywalizacji spotkali się z gościem specjalnym oraz mieli okazję skosztować pysznych smakołyków.

Impreza była świetnie zorganizowana. Menedżer Akademii Piłkarskiej Lechii Michał Zając zadbał o nagłośnienie i oprawę muzyczną, trenerzy: Kamil Szymczak i Miłosz Turewicz wraz z koordynatorem Akademii Piłkarskiej Lechii Krzysztofem Baranem odpowiadali za ogólną organizację wydarzenia. Nieoceniona była również pomoc rodziców dzieci z rocznika 2014, którzy przygotowali sklepik z napojami oraz pysznymi przekąskami. Każdy mógł skosztować m.in. ciast i słodkości.

Turniej podzielony został na dwie grupy średniozaawansowaną i zaawansowaną. Pierwsza grupa rywalizowała od rana do południa, a druga od południa do późnego popołudnia. W przerwie pomiędzy rywalizacją sportową w hali pojawił się złoty medalista igrzysk olimpijskich z Sydney z 2000 roku i Mistrz Świata z Edmonton z 2001 roku w rzucie młotem Szymon Ziółkowski. Lekkoatleta opowiadał o uprawianej przez siebie dyscyplinie, odpowiadał na pytania, pozował do zdjęć, oraz rozdawał autografy. Każdy uczestnik mógł wziąć do ręki prawdziwy młot sportowy sprawdzając m.in. jego wagę.

Na parkiecie zarówno w pierwszej jak i drugiej grupie rywalizowały: dwie drużyny Lechii Tomaszów Mazowiecki, Grabka Grabica, Mazovia Rawa Mazowiecka, LKS Lubochnia i Tomaszowska Manufaktura Futbolu. Zmagania toczyły się systemem każdy z każdym w wymiarze czasowym 1×15 minut bez zmiany połów i meczów rewanżowych. Cały turniej sędziował były zawodnik Lechii Adam Bielejewski, a na trybunach oprócz rodziców dopingowała grupa młodzieży „Słoneczka ze Słoneczka”. Klasyfikacja nie była prowadzona, a wyniki poszczególnych meczów nie były zapisywane. Liczyła się przede wszystkim piłkarska rywalizacja i ze względu na to wszystkie drużyny zostały ogłoszone zwycięzcami turnieju.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij