Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Dzień solidarności z osobami z zespołem Downa w SP nr 10

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków idzie z duchem czasu i przenosi lekcje wychowawcze do sieci. Ostatnia z nich miała formę internetowego challengu – wyzwania polegającego na ubraniu skarpetek nie do pary.

Organizatorzy akcji – pani Lucyna Błońska i pan Łukasz Jasiński w krótkim filmiku umieszczonym na facebooku szkoły wyjaśnili, że 21.03 obchodzony jest dzień solidarności z osobami z zespołem Downa. Uczniowie dowiedzieli się, że osoby z zespołem Downa mają w 21 parze chromosomów jeden dodatkowy – nie do pary. Nauczyciele współorganizujący proces kształcenia ogłosili Skarpetkowy Challenge.

Pierwszą nominację przyjęły Panie wicedyrektor szkoły, które w krótkim nagraniu wideo udokumentowały wykonanie zadanie i do wyzwania wytypowały klasy. Przez tydzień skarpetki nie do pary zakładały kolejno, wyzwane klasy. Do akcji włączyli się również uczniowie młodszych klas, zerówki, wychowawcy, pedagodzy a nawet pani ze szkolnego sekretariatu. Każdego dnia na facebooku szkoły pojawiała się nowa relacja wideo dokumentująca wykonanie zadania i zawierająca kolejne nominacje. Zakładanie kolorowych skarpetek okazało się wspaniałą zabawą oraz prawdziwą lekcją tolerancji i szacunku względem osób z trisomią chromosomu 21.

Uczniowie SP nr 12 włączyli się również w akcję ogłoszoną przez Stowarzyszenie „Bardziej Kochani”. Zadaniem było założenie kolorowych skarpetek, zrobienie zdjęcia i otagowanie go 21 marca . SP nr 12 otagowała własne filmiki: #ZespolKoloroweSkarpetki.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij