Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Historie tomaszowskich cmentarzy

Nakładem Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. Antoniego hr. Ostrowskiego ukazał się numer specjalny Biuletynu Informacyjnego Muzeum, poświęcony tomaszowskim cmentarzom. W numerze ten niezwykle ciekawy temat przybliżają czytelnikom pasjonaci lokalnej historii, związani z Towarzystwem Przyjaciół Tomaszowa Mazowieckiego - Marian Fronczkowski (autor tekstu) i Zygmunt Dziedziński (autor fotografii).

„Tomaszowskie cmentarze wiele mówią o dwóch wiekach historii miasta. Są odzwierciedleniem jego dziejów. To otwarta księga, z której czytać można losy zamieszkującej go ludności. To także miejsce skupienia, modlitwy, wyciszenia, zadumy nad nieubłaganym przemijaniem, powtarzalnością ludzkiego losu w niekończącym się ciągu pokoleń…”. Autorzy i wydawca Biuletynu zachęcają do zapoznania się z historią miejsc wiecznego spoczynku położonych na terenie naszego miasta.

Publikację można nabyć w tomaszowskim Muzeum (po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie).


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij