Jasełka w „Dwunastce”

„Betlejem jest w naszych sercach” to tytuł przedstawienia bożonarodzeniowego w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim, które zostało zaprezentowane 22 grudnia.

Obejrzała je cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście. Młodzi aktorzy, ukazując galerię ludzkich wad, zwrócili uwagę na potrzebę odrodzenia tego, co piękne w człowieku. Pokazali, że należy przyjąć do swojego serca wartości, które objawiają się w narodzonym Jezusie, czyli dobroć, skromność, pokorę, cierpliwość. Można z nich zbudować wieżę łączącą ziemię z niebem -prowadzącą wszystkich ludzi do Boga.

W przedstawieniu nie zabrakło tradycyjnych treści z udziałem postaci z betlejemskiej groty, w której bije źródło czystej miłości do drugiego człowieka. Całość dopełnił występ „aniołków” z oddziału przedszkolnego, które wierszem i piosenką wprowadziły zgromadzonych w atmosferę radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Inscenizacja wzbogacona została wyjątkową scenografią podkreślającą świąteczną atmosferę. W radosny klimat zbliżającej się uroczystości wprowadziły nas także przepiękne kolędy w wykonaniu chóru szkolnego. Na zakończenie uroczystości wszyscy zgromadzeni zostali obdarowani świątecznymi upominkami.