Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Jest już przetarg na budowę parkingu przy dworcu PKP w Tomaszowie

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na zaprojektowanie i budowę 88 nowych miejsc dla samochodów (4 z nich będą przeznaczone dla osób niepełnosprawnych) przy tomaszowskim dworcu kolejowym. Parking ma zostać oddamy do użytku w 2025 roku.

Inwestycja poprawi warunki codziennych dojazdów ze stacji kolejowej Tomaszów Mazowiecki. Dzięki budowie nowego parkingu podróżni bezpiecznie i wygodnie będą mogli przesiąść się z samochodów do pociągów.

Wartość inwestycji to ok. 1,5 mln zł. Zadanie zostanie zrealizowane ze środków „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025”. Po zakończeniu prac parking zostanie przekazany pod zarząd PKP SA.

Przypomnijmy, że na konferencji dotyczącej powyższej inwestycji minister Dariusz Klimczak zapowiedział również remont budynku dworca.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij