Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Mamy dofinansowanie na tomaszowskie termy i schronisko!

Znamy już wyniki naboru do ósmej edycji Rządowego Funduszu Polski: Programu Inwestycji Strategicznych. Zakwalifikowały się do niego dwa tomaszowskie projekty. Tym samym do naszego miasta trafi 38 mln zł.30 mln otrzymamy na I etap budowy obiektu „Termy Niebieskie Źródła”, 8 mln natomiast zostanie przeznaczone na budowę nowego Centrum Opieki nas Zwierzętami Bezdomnymi w Tomaszowie Mazowieckim. Przypomnijmy, na tomaszowskich błoniach jest już wykonany odwiert geotermalny, na który urząd pozyskał 100% dofinansowanie, a kosztował 16 mln zł.

- Ogromnie się cieszę, że te dwa niezwykle ważne projekty uzyskały akceptację i na ich realizację otrzymaliśmy dofinansowanie. Dziękuję wszystkim, którzy nas w tym wspierali. Trzeci złożony projekt, budowę skateparku, będziemy realizować z środków budżetowych, chyba, że w między czasie uda się nam pozyskać na tę inwestycję dofinansowanie w innym programie – mówi prezydent Marcin Witko.

Przypomnimy, miasto ostatnio pozyskało także dofinansowanie na przebudowę ul. Luboszewskiej wraz z budową ronda ze Spalską (5 mln zł), modernizację stadionu miejskiego (4 mln), remont ul. Długiej (milion) oraz szeregu chodników (2 miliony).

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij