Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Miasto ogłosiło przetargi na park „Solidarność” i stadion!

Miasto ogłosiło przetargi na rewitalizację Parku Miejskiego „Solidarność” oraz na przebudowę Stadionu Miejskiego im. Braci Gadajów.

Przypomnijmy, na obie te inwestycje pozyskaliśmy zewnętrzne dofinansowanie. W parku zostanie m.in. odbudowana muszla, fontanna oraz staw. Na stadionie zmodernizowanie zostanie boisko, powstanie też nowa bieżnia.

- Modernizacja stadionu to zbyt małe słowo. Mówimy tu raczej o jego przebudowie w ramach kilku etapów, w których w przyszłości przebudujemy również budynek klubu wraz z zapleczem. Ta inwestycja to nie tylko piękne wpisanie się w Jubileusz 100-lecia Lechii. To także zagospodarowanie całego tego terenu, bowiem stadion sąsiaduje z Parkiem „Solidarność”, który również poddajemy kompleksowej rewitalizacji – mówi prezydent Marcin Witko.

Otwarcie ofert na przeprowadzenie rewitalizacji parku zaplanowano na 26 października. Środki, jakie na ten cel otrzymał Tomaszów pochodzą z programu „Rozwój Lokalny” finansowanego ze środków Funduszy Norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021. W specyfikacji przetargowej znalazła się m.in. budowa nowej, zadaszonej sceny koncertowej (nowej muszli), renowacja i przebudowa fontanny, przebudowa schodów (wejście do parku od ul. Browarnej), budowa i instalacja systemu monitoringu oraz energooszczędnego oświetlenia, wymiana elementów małej architektury, renowacja parkowych rzeźb, pielęgnacja starej zieleni i nowe nasadzenia, modernizacja stawu wraz z budką dla łabędzi oraz pływającymi fontannami, wymiana nawierzchni ścieżek na nawierzchnię ekologiczną (przepuszczającą wodę), budowa systemu do retencji wody i jej odzyskiwania do nawadniania parku, budowa budynku zaplecza technicznego przy scenie oraz ogólnodostępnych toalet i budowa tarasu widokowego.Z kolei otwarcie ofert na przebudowę stadionu wraz zapleczem zaplanowano na 30 października. W dokumentacji przetargowej ujęto m.in. budowę sześciotorowej bieżni lekkoatletycznej o długości 400 m z nawierzchni poliuretanowej z prostą do biegów na 100 m i na 110 m przez płotki, a także trzytorowej bieżni do rozgrzewki. Ponadto w specyfikacji ujęto budowę nowoczesnego, energooszczędnego oświetlenia, budowę infrastruktury podziemnej, tj. instalacji wodno-kanalizacyjnej, systemu odwadniania, budowę skoczni do skoku w dal i do trójskoku wraz z łapaczami piasku, do skoku wzwyż oraz skoku o tyczce, a także rzutnię do pchnięcia kulą. Środki na modernizację stadionu Miasto pozyskało z rezerwy celowej budżetu państwa.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij