Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Na leśnych tropach wiosny

I Rajd Pieszy „Na leśnych tropach wiosny” zorganizowany przez SKKT PTSM przy Szkole Podstawowej nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim i Nadleśnictwo Smardzewice odbył się w sobotę, 18 marca. W rajdzie wzięło udział 120 uczniów wraz ze swoimi opiekunami ze szkól z naszego regionu. Do Tomaszowa zawitali przedstawiciele Wolborza, Wodzina Prywatnego, Komorowa, Brzustowa i Czarnocina.


Nasze miasto reprezentowały drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 6, 11 i 12. Uczestnicy zapoznali się z historią regionu w skansenie Rzeki Pilicy, a następnie powędrowali przez rezerwat „Niebieskie Źródła”, Utratę, Białą Górę do Smardzewic do siedziby Nadleśnictwa Smardzewice. Po drodze młodzi turyści sprzątali las oraz brali udział w konkursach wiedzy i w konkursach sportowych w wyznaczonych punktach kontrolnych.


W konkursie wiedzy o Tomaszowie Mazowieckim I miejsce zajął Jan Bednarek ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Tomaszowie Maz., II miejsce Hubert Gumola ze SP z Czarnocina i Igor Pawłowski z SP nr 6 w Tomaszowie Maz., III miejsce Lena Przedbora z SP nr 11 i Marcel Błoch z Czarnocina.

W konkursie wiedzy o PTSM I miejsce zajęła Julia Mokrogulska i Michalina Goworek z SP nr 6 z Tomaszowa Maz., II miejsce Tymon Jedynak i Pola Jedynak z Czarnocina, III miejsce - Aleksandra Wróbel z Wolborza, Maja Matysiak z SP nr 11 w Tomaszowie Maz. oraz Lena Ciećwierek z Czarnocina.

W konkursie wiedzy o lesie i jego mieszkańcach I miejsce zajął Adam Pietrzyk z Komorowa, II miejsce Adam Chrzanowski SP nr 12 w Tomaszowie Mazowieckim III miejsce Julia Wnuk z Wodzina Prywatnego, Aleksandra Paluch z Czarnocina i Michał Jaworski z SP nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim.

Uczestnicy rajdu musieli również przygotować banery promujące las oraz Panią Wiosnę.

W konkursie na hasło promujące las I miejsce zdobyła drużyna z Czarnocina, II miejsce SP nr 11 z Tomaszowa Mazowieckiego i III miejsce SP z Komorowa.

Najładniejszą Panią Wiosnę przygotowała Ola Byczkowska ze SP nr 6 z Tomaszowa Mazowieckiego, II miejsce zajęła drużyna ze SP nr 11 z Tomaszowa Mazowieckiego, a III miejsce drużyna z Wolborza.Pogoda dopisała, wszyscy spotkali wiosnę w lesie, humory dopisały i z pewnością uczestnicy spotkają się za rok na kolejnym poszukiwaniu wiosny leśnymi tropami.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij