Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Nowy sztandar przekazany Szkole Podstawowej nr 9

25 października 2023 roku to szczególny dzień w historii Szkoły Podstawowej nr 9 im. ks. J. Twardowskiego - dzień przekazania społeczności szkolnej nowego sztandaru.

Od chwili powstania Szkoły Podstawowej nr 9 w 1966 r., poprzez Gimnazjum nr 6 od 1999 r, nadanie imienia oraz sztandaru w 2006 roku, aż do powołania Zespołu Szkolno -Przedszkolnego nr 9, w skład którego weszła Szkoła Podstawowa nr 9, placówka przeszła wiele przeobrażeń. Zmieniał się również sztandar i jego wygląd. Przez te wszystkie lata niezmiennie pozostał on dowodem jedności między tym, co było, co jest i co będzie. Sztandar będzie symbolem całego systemu wartości, które są podstawą w pracy dydaktyczno – wychowawczej. Sztandar „Dziewiątki” będzie reprezentował ją podczas najważniejszych wydarzeń, uroczystości patriotyczno-religijnych, uroczystych apeli. Stanie się znakiem rozpoznawczym szkoły.

Uroczystość rozpoczęła Msza św. w kościele pw. Świętej Rodziny w Tomaszowie Maz. Mszę św. odprawiał Ks. Biskup Ireneusz Pękalski wraz z ks. Grzegorzem Chirkiem oraz Ks. Dariuszem Łosiakiem proboszczem parafii Matki Bożej Królowej Polski w Spale. Podczas Mszy Św. został poświęcony nowy sztandar.

Druga część uroczystości odbyła się w budynku szkoły przy ul. Jałowcowej 8. W sali gimnastycznej Rada Rodziców SP 9 przekazała sztandar szkole. Cała szkolna społeczność złożyła ślubowanie. Wbito w drzewiec sztandaru pamiątkowy gwóźdź. Na zakończenie uczniowie wykonali specjalnie na tę okoliczność program artystyczny.

Podczas uroczystości nie zabrakło gości. Zaproszenie do wzięcia w niej udziału przyjął Ks. Biskup Ireneusz Pękalski, Ks. Proboszcz Parafii Świętej Rodziny Grzegorz Chirk, Ks. Proboszcz Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Spale Dariusz Łosiak- uczeń ks. Jana Twardowskiego. W uroczystości wzięli udział Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi oddział Piotrków Trybunalski – Tomasz Trzaskacz oraz Starszy Wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi oddział Piotrków Trybunalski rena Wachecka, zastępca Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Tomasz Migała, Przewodniczący Rady Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Krzysztof Kuchta, Prezes Powiatowego Oddziału ZNP - Renata Szadkowska. Dyrektorzy tomaszowskich szkół podstawowych oraz zespołów szkolno-przedszkolnych.

Z przyjemnością powitano w progach „Dziewiątki" poprzednich dyrektorów: Jolantę Jabłońską i Wojciecha Kosińskiego oraz wicedyrektor - Elżbietę Olszak, byli obecni również emerytowani nauczyciele i nauczycielki, obecne grono pedagogiczne, rodzice oraz przyjaciele szkoły.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij