Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin odbędzie się w Tomaszowie

Na przełomie maja i czerwca w naszym mieście odbędzie się Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin pod hasłem „Miłość, szczęście, bezpieczeństwo - rodzina TOmaszów MAzowiecki 2024”. Potrwa trzy dni, od 31 maja do 2 czerwca 2024 r. Porozumienie pomiędzy Miastem a Związkiem Dużych Rodzin „Trzy Plus” w sprawie organizacji zjazdu zostało dziś podpisane przez prezydenta Marcina Witko oraz prezesa zarządu ZDR „Trzy Plus” Radosława Waszkiewicza.

Przy podpisaniu umowy, wśród zaproszonych gości, obecni byli również Krzysztof i Aleksandra Dziubałtowscy z dziećmi Agatą, Zosią, Martą, Kingą, Hanią, Filipem i Kubą, jedna z tomaszowskich dużych rodzin.

- Chcemy dzielić się naszymi doświadczeniami, ale też chcemy uczyć się od innych. Stąd nasze zaangażowanie w organizację Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin. Wszystkim nam zależy i łączy nas jedna idea, aby wspierać rodzinę. Dlaczego? Bo rodzina ma to wszystko, co jest zawarte w takich słowach jak miłość, radość, babcia, dziadek, mama, tata, szczęście, i wiele innych… po prostu „Rodzina To Ma…” – mówił prezydent Marcin Witko.

- Misją naszego Związku jest to, żeby pokazywać twórcom prawa, twórcom okoliczności społecznych i ekonomicznych w naszym kraju, że rodziny wielodzietne mają swoją specyfikę, swoje potrzeby (…). Tomaszów Mazowiecki jest takim miejscem, w którym nasze postulaty związane z funkcjonowaniem dużych rodzin znalazły bardzo podatny grunt. Od paru lat Tomaszów bardzo wiele w tej dziedzinie zrobił – powiedział prezes ZDR Radosław Waszkiewicz.

W programie wydarzenia znajdą się między innymi spotkania, panele, prelekcje i warsztaty dotyczące problematyki związanej z funkcjonowaniem i rolą dużych rodzin w społeczeństwie. Organizatorzy zaplanowali również koncert dla mieszkańców, który odbędzie się w ramach zjazdu oraz wiele innych atrakcji. O szczegółach poinformujemy już niebawem!

Przypomnijmy, że miasto z myślą o potrzebach rodzin wybudowało nowy żłobek, a już niebawem rozpocznie budowę kolejnego. Dla rodzin wielodzietnych zostały stworzone atrakcyjne ulgi. Wystarczy wymienić Kartę Dużej Rodziny i Kartę Tomaszowianina, które uprawniają do rozmaitych zniżek. Bezpłatna komunikacja miejska, ulgi w Ośrodku Rodzin Dzieci Niepełnosprawnych, bezpłatne ślizgawki w Arenie to kolejne propozycje. Młodzież z tomaszowskich rodzin korzysta z Miasta Dzieci i Młodzieży, świetlicy środowiskowej. Niebawem ruszy nabór na nowe mieszkania, które zbuduje miasto. Trwa rewitalizacja terenów zielonych, obecnie Parku „Solidarność”, w którym powstanie nowy plac zabaw dla dzieci (z urządzeniami dla dzieci niepełnosprawnych). Każda szkoła w naszym mieście jest wyposażona w nowoczesne boisko. W ubiegłym roku zakończyła się inwestycja przy budowie ostatniego.