Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Po wakacyjnej przerwie MCK zaprasza do kina

„Oficer i szpieg” to thriller w reżyserii Romana Polańskiego, którym 11 października rozpocznie się drugi sezon filmowy w sali kinowej KiTka w Miejskim Centrum Kultury Tkacz. W cyklu Ale Kino od października br. do maja 2024 roku obejrzeć będzie można siedem obrazów nagradzanych na różnych festiwalach filmowych.

Podobnie jak przed wakacjami projekcje odbywać się będą raz w miesiącu (z wyjątkiem marca) – w środy o godz. 18. Jako pierwszy wyświetlony zostanie znakomity film Romana Polańskiego „Oficer i szpieg”, który powstał na podstawie bestsellerowej powieści Roberta Harrisa. Opowiada opartą na faktach historię Alfreda Dreyfusa, francuskiego oficera skazanego na dożywocie za zdradę swojej ojczyzny. Na festiwalu w Wenecji film został uhonorowany Wielką Nagrodą Jury oraz prestiżową nagrodą FIPRESCI. Warto dodać, że autorem zdjęć jest wybitny polski operator Paweł Edelman.

Bilety w cenie 9 zł można zakupić w sekretariacie MCK przy pl. Kościuszki 18 lub online przez biletyna.pl. W tym roku jest też możliwość zakupu karnetów (wyłącznie w MCK) na wszystkie seanse w cenie 49 zł.

Zapraszamy w imieniu organizatorów.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij