Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Pobierz wniosek o dodatek węglowy

Pobierz wniosek o dodatek węglowy - ulustracja do informacji

Urzędnicy pomogą tomaszowianom wypełnić wniosek o dodatek węglowy - rządowe wsparcie w wysokości 3 tys. złotych. Druki są wydawane od dzisiaj m.in. w Urzędzie Miasta i Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Wnioski są już przyjmowane online, a od poniedziałku 22 sierpnia będzie można złożyć je stacjonarnie w siedzibie MOPS przy ul. Cekanowskiej 5.

Kto może złożyć wniosek do dodatek węglowy?

Dodatek przysługuje gospodarstwom domowym dla których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe – zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem, zawierającymi co najmniej 85% węgla kamiennego.

Aby otrzymać dodatek węglowy nie trzeba przedstawiać faktur na zakup paliwa węglowego. Nie obowiązuje też próg dochodowy.Co należy zrobić, aby otrzymać dodatek węglowy?

Aby otrzymać jednorazowe świadczenie w wysokości 3 tys. zł należy złożyć prawidłowo wypełniony wniosek. Tomaszowianin może zrobić to online lub od 22 sierpnia stacjonarnie w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, w którym dodatkowo dyżurować będą pracownicy Wydziału Rozwoju, Inwestycji i Klimatu Urzędu Miasta. Urzędnicy udzielą zainteresowanym osobom niezbędnych informacji w zakresie spełnienia warunku koniecznego do uzyskania dodatku węglowego, tj. wpisu lub zgłoszenia wskazanego przez wnioskodawcę źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Złóż wniosek stacjonarnie w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej

Specjalny punkt w siedzibie MOPS przy ul. Cekanowskiej 5 (piętro I) jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 15.00 (tel. 44 723 73 53 wew. 41, 35, 33, 31, 29).

Złóż wniosek online za pomocą platformy ePUAP                                                       

/mopstomaszow/Skrytka ESP

Chcę pobrać wniosek o dodatek węglowy

Wniosek złożony przez internet należy opatrzeć kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub uwierzytelnić z wykorzystaniem profilu zaufanego.

Wnioski można składać do końca listopada 2022 roku.

Dodatek węglowy – pytania i odpowiedzi

Pliki do pobraniaTa strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij