Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Uczniowie z Norwegii na wymianie w naszym mieście

Do Tomaszowa Mazowieckiego zawitała grupa muzyków z Norwegii, która od poniedziałku bierze udział w warsztatach jazzowych towarzyszących 7 edycji Love Polish Jazz Festiwal.

Zagraniczni uczestnicy przyjechali z norweskiego miasta Hamar, z którym Tomaszów Mazowiecki zawarł umowę partnerską na realizację projektu pn. „TOMASZÓW MAZOWIECKI - ARENA POZYTYWNEJ ENERGII: wzmocnienie spójności społecznej i gospodarczej oraz podniesienie jakości środowiska naturalnego w Tomaszowie Mazowieckim” dofinansowanego w ramach Programu „Rozwój Lokalny” ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014-2021 oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Grupa składa się 5 uczniów wraz z nauczycielem – opiekunem muzycznym z Ludowej Szkoły Muzycznej w Hamar.

Toneheim Folkehøgskole, tak brzmi norweska nazwa, to szkoła oparta na ideach pedagogicznych Grundtviga i tradycji norweskich szkół ludowych. Nie ma ocen ani egzaminów – wystarczy pasja do muzyki. Młodzi mieszkańcy Norwegii przebywają w naszym mieście od 10 września i będą naszymi gośćmi do 15 września.

Podczas warsztatów młodzież będzie szkolić swój kunszt muzyczny w zakresie gitary elektrycznej, gitary basowej, pianina, trąbki, saksofonu barytonowego.

Młodzi uczestnicy podsumują swoje umiejętności podczas koncertu finałowego, który odbędzie się w czwartek, 14 września, o godzinie 18.00 w MCK TKACZ. W planach, oprócz udziału w warsztatach jest także zwiedzanie Tomaszowa Mazowieckiego.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij