Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Upamiętniliśmy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca to ustanowiony w roku 2011 Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji w naszym mieście odbyły się uroczystości patriotyczno-religijne, których organizatorem było Starostwo Powiatowe.Udział w nich wzięły również władze miasta na czele z prezydentem Marcinem Witko. Miejskie delegacje złożyły symboliczne wiązanki kwiatów pod tablicą pamięci płk. Witolda Pileckiego, w Kaplicy Pamięci Narodowej w kościele pw. NMP Królowej Polski, pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza na dziedzińcu kościoła oraz pod Obeliskiem z Tablicą Pamiątkową Poświęconą Żołnierzom Wyklętym przy ul. Boh. 14 Brygady.Przypomnijmy, że miasto 3 marca organizuje kolejną już edycję Biegu „Tropem Wilczym”, który w tym roku (ze względu na rewitalizację Parku „Solidarność”) odbędzie się w Parku Bulwary. Start biegu godzina 12. Bieg ma na celu upamiętnienie żołnierzy II konspiracji, działających w ramach powojennego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, którzy pozostali wierni złożonej przysiędze żołnierskiej i bezkompromisowi w kwestii współpracy z władzą komunistyczną.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij