Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Warsztaty ekologiczne dla działkowców

Zapraszamy na warsztaty ekologiczne dla działkowców, które odbędą się na terenie tomaszowskich Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Warsztaty poprowadzą specjaliści m.in. z zakresu gospodarki odpadami, bioróżnorodności i upraw ekologicznych, odnawialnych źródeł energii i ochrony zasobów wodnych. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Dla każdego uczestnika niespodzianka!Terminy i lokalizacje:


1. ROD Michałówek
- Data: 27.11.2023
- Godzina: 17.00 – 19.30
- Temat: Gospodarka odpadami, w tym segregacja odpadów, bioodpady, działkowy recykling
- Prowadząca: Dr hab. inż. Katarzyna Paździor

2. ROD Wapienniki
- Data: 29.11.2023
- Godzina: 17.00 – 19.30
- Temat: Czyste powietrze, świadomość zakazu spalania w ROD, wpływ nasadzeń na poprawę jakości powietrza – dobre praktyki
- Prowadząca: Dr inż. Anna Klepacz-Smółka

3.ROD im. Sienkieiwcza
- Data: 04.12.2023
- Godzina: 17.00 – 19.30
- Temat:Bioróżnorodność i uprawy ekologiczne, promowanie ochrony upraw metodami nie chemicznymi, ochrona organizmów pożytecznych, zakładanie łąk kwietnych, kampania uświadamiająca szkodliwość stosowania chemicznych środków ochrony roślin
- Prowadząca: Dr inż. Anna Klepacz-Smółka

4. ROD Siedmiodomki
- Data: 06.12.2023
- Godzina: 17.00 – 19.30
- Temat: Odnawialne źródła energii
- Prowadząca: Dr inż. Anna Klepacz-Smółka

5. ROD Wilanów
- Data: 08.12.2023
- Godzina: 17.00 – 19.30
- Temat: Ochrona zasobów wodnych i przeciwdziałanie suszom, zbieranie wody deszczowej, retencjonowanie wody opadowej, systemy nawadniania, oszczędne podlewanie, utrzymywanie okrytej ziemi
- Prowadząca: Dr Aleksandra Ziemińska-Stolarska

Serdecznie zapraszamy. Wspólnie możemy zrobić wiele dla naszych ogrodów i środowiska! Liczymy na Państwa aktywność i udział w tych inspirujących warsztatach.

Przypominamy, że Urząd Miasta jest również organizatorem konkursu fotograficznego dla działkowców. Aby wziąć udział w konkursie należy złożyć „Kartę zgłoszenia” oraz trzy fotografie dokumentujące wdrożone indywidualnie przez działkowców (na terenie posiadanych ogródków działkowych) rozwiązania proekologiczne, służące adaptacji do zmian w klimacie, w tym ograniczaniu zużycia wody, retencjonowaniu wody deszczowej, segregacji odpadów, mikroinwestycjom służącym racjonalnemu gospodarowaniu produktami, dbaniu o czyste powietrze, popularyzacji upraw ekologicznych, itp. Zgłoszenia do konkursu do 27 listopada. Szczegółowe informacje – link.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij