Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


„Weselny toast” na zakończenie sezonu

Francuska komedia pt. „Weselny toast”, której projekcja odbyła się w środę, 8 maja w sali kinowej KiTka w Miejskim Centrum Kultury Tkacz, zakończyła się druga edycja filmowego cyklu Ale Kino. Był to ostatni seans przed wakacjami. Na kolejne pokazy MCK zaprasza jesienią.

Ludzie siedzący na widowni


Dla miłośników kina projekt realizowany przez Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim to świetna okazja do zobaczenia filmów wybitnych, ale też mniej znanych reżyserów, które zostały dostrzeżone i nagrodzone na różnych festiwalach filmowych. Jako pierwszy w mijającym właśnie sezonie pokazany został thriller Romana Polańskiego przedstawiający opartą na faktach historię Alfreda Dreyfusa, francuskiego oficera niesłusznie oskarżonego i skazanego na dożywocie za zdradę ojczyzny.

Podczas kolejnych pokazów widzowie zobaczyli również takie filmowe hity jak np. nominowany do Oscara „IO” Jerzego Skolimowskiego, „Kochanica króla Jeanne du Barry” w reżyserii Maïwenn, arcydzieło Pedro Almodóvara. „Ból i blask” czy reżyserski debiut Tomasza Habowskiego „Piosenki o miłości”. A na zakończenie komedię „Weselny toast”, w którą reżyserujący ją Laurent Tirard wplótł elementy stand-upu.

Na kolejne projekcje w sali kinowej KiTka MCK zaprasza jesienią.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij