Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Znamy wyniki TBO 2024

1 922 głosy oddano w ramach Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2024 rok, 1836 ważnych. Każdy Tomaszowianin mógł w okresie od 12 do 28 września 2023 r. zagłosować elektronicznie na jeden z pięciu prawidłowo zweryfikowanych projektów infrastrukturalnych.

Przypomnijmy, że do Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego zgłoszono 10 projektów, z których 7 oceniono pozytywnie. Dwa projekty w kategorii społecznej oraz 5 w kategorii infrastrukturalnej.


W kategorii zadań infrastrukturalnych pierwsze miejsce zajął projekt pn. „Z TROSKĄ O BEZDOMNE ZWIERZĘTA” otrzymując 1.073 głosy, którego pełnomocnikiem jest Jarosław Batorski.

- W tym roku mieszkańcy Tomaszowa głosowali na zwierzęta uzupełniając nasze działania w tym kierunku. Bardzo dziękuję wszystkim pełnomocnikom za zaangażowanie i zgłoszenie projektów, a także wszystkim mieszkańcom, którzy głosowali – mówi Marcin Witko prezydent Tomaszowa Mazowieckiego.

Drugie miejcie zajął projekt „Boisko ogólnodostępne NIEBRÓW”, którego pełnomocnikiem jest Jacek Wieja. Pierwszy projekt zostanie zrealizowany w całości. Na realizację drugiego pozostała kwota 83 378,00 zł, koszt tego zadania jest jednak wyższy.

– Będę zwracał się z propozycją do radnych o zwiększenie środków i zrealizowanie również tego projektu – dodał prezydent Marcin Witko.

W TBO zgłoszono 2 projekty społeczne na łączną kwotę 216 622 zł. Środki te nie wyczerpują przeznaczonej puli na projekty społeczne, zatem będą one zrealizowane w roku 2024 bez konieczności głosowania.

Są nimi:

1) TBO/4/2023 MÓJ BEZPIECZNY TOMASZÓW – pełnomocnik Bartłomiej Składowski;

2) TBO/9/2023 WIELKI WIDZEW w Tomaszowie Mazowieckim – pełnomocnik Michał Kwiatkowski.

Tabela wyników głosowania na projekty TBO 2024:

LICZBA WAŻNYCH GŁOSÓW/ OZNACZENIE PROJEKTU 'TYTUŁ PROJEKTU

1073 TBO/1/2023 Z TROSKĄ O BEZDOMNE ZWIERZĘTA – pełnomocnik Jarosław Batorski;

390 TBO/6/2023 BOISKO OGÓLNODOSTĘPNE "NIEBRÓW" – pełnomocnik Jacek Wieja;

177 TBO/5/2023 Modernizacja ciągu pieszo-jezdnego i parkingu przy ul. Polnej 10,12,14,14A i Jerozolimskiej 11/15;

118 TBO/7/2023 Budowa rowerowego i dla każdego placu zabaw typu "PUMTRUCK";

78 TBO/2/2023 KIESZONKOWY „PARK RÓŻANY”.

Najstarszy głosujący miał 95 lat, a najmłodszy… 3 miesiące. W głosowaniu wzięło udział 652 mężczyzn ii 1184 kobiety.

W ramach głosowania z wykorzystaniem Karty Tomaszowianina oddano 311 głosów, które w całości okazały się prawidłowe. W ramach głosowania drugim sposobem tj. podając dane potwierdzone kodem weryfikacyjnym SMS złożono 1 .611 głosów, z których 86 zostało unieważnionych z uwagi na podanie adresu zamieszkania spoza miasta Tomaszowa Mazowieckiego.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij